Milan Gulaš opět Hokejistou sezony

Milan Gulaš opět Hokejistou sezony

950_gulas

Krátce po skončení další sezony Tipsport extraligy došlo i na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 24. ročníku byl v hotelu Holiday Inn v Brně vyhlášen Hokejista sezony 2018/19. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, si odnesl útočník HC Škoda Plzeň, Milan Gulaš. Zkušený hokejista získal celkem čtyři prestižní ocenění.

Další fotografie najdete na webu Hokejista sezony 2018/2019.

Milan Gulaš v základní části zaznamenal 62 bodů za 30 branek a 32 nahrávek, na slavnostním vyhlášení získal také ocenění pro Nejproduktivnějšího hráče Tipsport extraligy a Nejlepšího střelce sezony 2018/19. A aby cen nebylo málo, odnesl si ještě trofej pro Nejlepšího hráče utkání. Na výborné výsledky z dlouhodobé části soutěže navázal i ve vyřazovacích bojích, kde ve 14 utkáních nasbíral 14 bodů.

Pohár prezidenta Českého hokeje pro vítěze základní části vybojoval tým Bílí Tygři Liberec. Individuální ocenění pro libereckou kabinu získali Roman Will, Nejlepší brankář sezony, a Ladislav Šmíd, Nejlepší obránce. Hokejisté HC Oceláři Třinec, kteří po 8 letech slavili mistrovský titul, převzali prestižní Masarykův pohár. Ve finále přehráli hokejisty z Liberce 4:2 na zápasy. Mistři elitní tuzemské soutěže získali navíc dvě individuální ceny. Nejlepším trenérem byl vyhlášen Václav Varaďa a Cenu Václava Paciny pro Nejlepšího hráče Generali play off Tipsport extraligy získal brankář Šimon Hrubec, který s průměrem 1,92 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 92,62 % patřil k hvězdám vyřazovacích bojů.

Anketu Zlatá helma SENCOR ovládl popáté hokejista HC Kometa Brno. Po Marku Kvapilovi, Martinu Nečasovi a dvou triumfech Marka Čiliaka letos zaujala fanoušky nejvíc střela v pádu v podání Petera Muellera. Nejlepším juniorem DHL extraligy se stal gólman Dominik Pavlát     z týmu Piráti Chomutov, ocenění České televize pro Nováčka roku získal brankář HC Energie Karlovy Vary Jan Bednář. Statistiku Radegast Index, měřící především bojovnost hráčů, opět vyhrál důrazný obránce HC VÍTKOVICE RIDERA Jan Výtisk, který ovládl pořadí s hodnotou RI 265.

Nedílnou součástí hokejových zápasů jsou také rozhodčí, tím nejlepším byl v uplynulé sezoně zvolen Vladimír Pešina. Pohár pro vítěze Chance ligy, druhé nejvyšší soutěže, vybojoval tým ČEZ Motor České Budějovice. V následné baráži však neuspěl, návrat mezi tuzemskou elitu slaví Rytíři Kladno.

HOKEJISTA SEZONY 2018/2019 – VÝSLEDKY

Mistr ČR Tipsport extraligy ledního hokeje (Tipsport + Generali): HC Oceláři Třinec

Pohár prezidenta Českého hokeje (ČH): Bílí Tygři Liberec

Hokejista sezony Tipsport ELH (Tipsport + Generali): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)

Nejlepší hráč Generali play off Tipsport ELH – Cena Václava Paciny (MF Dnes): Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec)

Nejproduktivnější hráč Tipsport ELH (Česká televize): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)

Zlatá helma SENCOR: Peter Mueller (HC Kometa Brno)

Vítěz Radegast indexu (Radegast): Jan Výtisk (HC Vítkovice Ridera)

Nejlepší hráč utkání (Škoda Auto): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)

Nejlepší střelec (Deník Sport): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)

Nejlepší obránce (Blesk): Ladislav Šmíd (Bílí Tygři Liberec)

Nejlepší brankář (Právo): Roman Will (Bílí Tygři Liberec)

Nejlepší trenér (ČTK): Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec)

Nejlepší nováček (Česká televize): Jan Bednář (HC Energie Karlovy Vary)

Nejlepší rozhodčí (Český hokej): Vladimír Pešina

Nejlepší junior DHL extraligy (Český hokej): Dominik Pavlát (Piráti Chomutov)

Vítěz Chance ligy (Český hokej): ČEZ Motor České Budějovice