Startuje další ročník Tipsport extraligy

Startuje další ročník Tipsport extraligy

logo_telh_2014-2015

Tradiční dlouhé čekání je u konce, do popředí hokejového zájmu znovu vstupuje nejvyšší tuzemská soutěž – TIPSPORT EXTRALIGA. Oproti minulé sezoně doznalo její složení výrazných změn. Extraligovou příslušnost neuhájily v dramatické baráži celky Kladna a Chomutova, mezi elitu se naopak vrací Mladá Boleslav a Olomouc. Nový ročník soutěže odstartuje na sedmi stadionech už v pátek 12. září.

Nejen čtrnáctka extraligových klubů si bude muset v novém ročníku zvykat na úpravy pravidel. Těmi nejzásadnějšími jsou zvětšení koncových pásem a zavedení hybridního zakázaného uvolnění. Český svaz ledního hokeje si od obou novinek slibuje více branek i divácky atraktivnější podívanou. Chod TIPSPORT EXTRALIGY znovu zajistí Český svaz ledního hokeje, funkci ředitele soutěže pak bude i nadále vykonávat Josef Řezníček.

Základní část TIPSPORT EXTRALIGY zůstává beze změn, v roli úřadujících šampionů do soutěže vstupují hokejisté PSG Zlín, kteří při posledním finále zdolali HC Kometa Brno 4:1 na zápasy. Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části pak obhajuje HC Sparta Praha. Nový majitel této trofeje bude znám už v neděli 1. března 2015, kdy je na programu poslední 52. kolo základní části soutěže.

Předkolo Česká pojišťovna play off odstartuje prvními zápasy 4. března, nový mistr TIPSPORT EXTRALIGY bude znám nejpozději 23. dubna 2015. Ve skupině o umístění se znovu bude bojovat o to, kdo spadne do bitev o udržení v tuzemské nejvyšší soutěži. Stejně jako v minulém ročníku bude k vidění atraktivní rozšířená baráž. V té se utkají dva nejhorší kluby TIPSPORT EXTRALIGY s vítězi semifinále první ligy. Definitivní složení účastníků TIPSPORT EXTRALIGY pro sezonu 2015/2016 bude známo nejpozději 19. dubna 2015, kdy se odehraje poslední kolo psychicky náročného podniku.

Fanoušci se mohou v nové sezoně těšit na mnoho výrazných osobností, v aktivní kariéře pokračuje obránce Jiří Šlégr a na česká kluziště se po zahraničních štacích vracejí útočník Zbyněk Irgl nebo obránci Rostislav Klesla, Petr Čáslava a Martin Škoula. Svou další budoucnost zvažuje také litvínovský veterán Martin Ručinský. Bohatou hráčskou kariéru naopak ukončili Petr Nedvěd, Martin Straka, Radek Bonk, Jan Peterek, Václav Varaďa, Jiří Hanzlík a Dušan Salfický.