TELH v dalších pěti letech nově na O2 TV Sport

TELH v dalších pěti letech nově na O2 TV Sport

Od příští sezóny bude utkání Tipsport extraligy přenášet kromě tradiční České televize také O2 TV. Utkání reprezentace nadále exkluzivně na ČT.

Více než rok trvala jednání BPA sport marketing o podobě vysílacích práv k hokejové Tipsport extralize na sezóny 2018/2019 až 2022/2023. Dle očekávání v dalších sezónách dochází k dělbě práv mezi tradičním veřejnoprávní ČT sport a placenou TV pod křídly operátora O2.

Na základě nových smluv s těmito dvěma vysílateli vznikne nový formát TV přenosů, kdy se O2 TV stává držitelem televizních i online práv na vysílací dny ve středu, v pátek a v sobotu, naproti tomu ČT bude vysílat exkluzivně v úterý a v neděli. V pátek však přidá rozšířené zpravodajství z aktuálního hracího kola.

V případě utkání GENERALI play off a baráže se budou oba vysílatelé o právo první volby střídat. Ve chvíli, kdy bude jakákoli série ukončena mohou oba vysílatelé vysílat souběžně. Paralelní vysílání bude také v případě finálových klání. Bude tak na divákovi, jakého vysílatele si nakonec vybere.

Přiznávám, že jednání nebyla jednoduchá. Naší snahou bylo, aby na konci zůstal spokojený divák, fanoušek hokejových klubů, kluby samotné i partneři hokeje. Věřím, že oba vysílatelé nabídnou to nejlepší z jejich televizního umění, aby co nejlépe zprostředkovali sportovní dění a atmosféru nejvyšší hokejové soutěže,“ přeje si Jana Obermajerová, ředitelka BPA sport marketing, výhradního partnera Tipsport extraligy a dodává, že „utkání hokejové reprezentace zůstávají nadále exkluzivně na České televizi.“

Jednoduché schéma a systém práva první volby dle řádného hracího kola je následující:

O2_2048x1024

Co se týče časů vhazování TV utkání bude O2 TV respektovat časy klubu dle herního řádu. Česká televize bude ve všední dny volit mezi 17,20- 18,20 hodin, v nedělních utkáních mezi 15. a 17. hodinou. Případně dle programových možností a dohody s daným klubem.

Sledování internetových streamů budou mít možnost klienti sázkové kanceláře Tipsport nebo předplatitelé HokejkaTV.

VYJÁDŘENÍ ČSLH K DOHODĚ O TELEVIZNÍCH PŘENOSECH

ČSLH přivítal dohodu, uzavřenou mezi jeho výhradním marketingovým partnerem, společností BPA sport marketing a digitální televizí O2 TV Sport. Dohoda, uzavřená s platností do roku 2023, upravuje pravidla spolupráce při vysílání nejvyšší hokejové soutěže, Tipsport extraligy.

„Fanoušky čekají rekordní počty přenosů, kluby vyšší příjmy z televizních práv a partnery soutěže širší prostor pro prezentaci podpory, kterou lednímu hokeji poskytují,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Věřím, že z dohody bude profitovat celý český hokej, zvlášť když dlouholetá splupráce s Českou televizí nastavila laťku úrovně přenosů velmi vysoko. Potěšilo nás také, že byla podepsána dohoda mezi BPA sport marketing a Českou televizí, upravující jejich exkluzivní práva na přenosy reprezentačních utkání.“

Extraligová utkání budou na základě uzavřené dohody od sezóny 2018/19 přístupná ve vysílání České televize a digitální televize O2 TV Sport, stejně jako na internetových televizích Tipsport TV a Hokejka TV.