Začíná Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy 2014/15!

Začíná Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy 2014/15!

V neděli 1. března 2014 skončila základní část Tipsport extraligy.Ve středu 4. března se rozjedou vyřazovací boje, na jejichž konci bude znám nový český mistr. Zatímco v předkole stačí k postupu tři vítězné zápasy, od čtvrtfinále pak musí jeden z týmů vyhrát čtyřikrát, aby si zajistil postup do dalšího kola. “Začínají nám víc než dva měsíce plné hokeje, které vyvrcholí domácím mistrovstvím světa. Máme se na co těšit!” říká spokojeně prezident hokejového svazu Tomáš Král.

Stejně jako v předchozích sezonách ponese i letos závěrečná vyřazovací část název po jednom z největších partnerů českého ledního hokeje, akciové společnosti Česká pojišťovna. Rádi bychom České pojišťovně poděkovali za její už několik let trvající podporu a péči, kterou věnuje extraligovému hokeji. Doufáme, že i vy, sportovní novináři, tuto podporu oceníte vstřícným postojem v podobě uvádění oficiálního názvu ČESKÁ POJIŠŤOVNA PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGY.

 

Vítězem základní části a držitelem Prezidentského poháru se stali hráči HC Oceláři Třinec, kteří o svém vítězství rozhodli už s dostatečným předstihem a dokonce neúspěšně bojovali    o překonání bodového rekordu klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Na trůnu pro nejlepší tým dlouhodobé soutěže střídají mužstvo HC Sparta Praha.

 

Přímý postup do Česká pojišťovna play off spolu s HC Oceláři Třinec vybojovaly HC VERVA Litvínov, HC Kometa Brno, HC Sparta Praha, Mountfield HK a PSG Zlín. V předkole se střetnou HC Škoda Plzeň s BK Mladá Boleslav a HC VÍTKOVICE STEEL s HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, skupinu o umístění budou hrát Bílí Tygři Liberec, HC Energie Karlovy Vary, HC Olomouc a HC Slavia Praha. Poslední dva týmy tabulky budou s vítězi semifinále první ligy bojovat o zachování extraligové příslušnosti.

 

Zajímavé bude sledovat, jak se v ČESKÁ POJIŠŤOVNA PLAY OFF poperou s rolí velkého favorita hokejisté Třince. Velká motivace nechybí ani Litvínovu, Spartě či Brnu. A na dobrý výsledek určitě pomýšlí také úřadující mistr ze Zlína, jehož hráči loni premiérově přebírali Masarykův pohár. Výše uvedené skutečnosti i řada dalších lákadel dávají tušit, že fanoušky čeká napínavá podívaná plná krásných akcí, tvrdých střetů a pohotových brankářských zákroků. Nejpozději ve čtvrtek 23. dubna pak bude znám nejlepší tým ČESKÁ POJIŠŤOVNA PLAY OFF a nový vítěz Tipsport extraligy.